Zapach dla drapieżców – Jaguar for Men

Zapach został wydany w 1988 roku, jednak nie czyni go to starym tetrykiem jak niektórzy twierdzą. Moim zdaniem jego esencja to czysta elegancja, którą jednak potrafią docenić jedynie dojrzali mężczyźni. Jego twórcą jest Dominique Preyssas. Jaguar cechuje się intensywnym zapachem, którego nie da się podrobić. Określa się go również mianem ciekawego, tajemniczego i zmysłowego.

Od samego początku wieje on swoją szykownością, gdyż jego zawartość jest koloru zielonego jadeitu. Czasami w małych figurkach lub postaciach jaguarów właśnie w tym kolorze za pomocą tego kamienia robi się im oczy. Wracając jednak do perfum, przejdźmy do ich zapachu. Jakby go określić…moim zdaniem najlepiej określa go słowo ,,nieoczywisty”, gdyż owija nas aromat w większej części zdominowany przez zioła, ale można w nim także wyczuć ciepłe nuty owocowe, czy intensywne drzewne wonie. W pierwszym momencie po uwolnieniu zapachu możemy wyczuć pomarańczę, lawendę, mandarynkę, czarną porzeczkę, bazylię, grejpfrut, anyż, bergamotkę czy tymianek, do których później dołączają cyklamen, gałka muszkatołowa, goździk, gardenia, cynamon, jaśmin, kminek, szałwia, róża, geranium oraz jodła, na koniec podbite skórą, drzewem sandałowym, fasolką Tonka, bursztynem, paczulą, piżmem, mchem, wanilią, tytoniem oraz paprocią. Jak pewnie sami się domyślacie po bogactwie składników jest to dość niecodzienne połączenie, którego nie znajdziecie nigdzie indziej. Dlatego również nie każdy mężczyzna ulegnie jego magii i ponadczasowości.

Zapach polecam mężczyznom silnym, dumnym i z charyzmą. Można go stosować zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje.