W świecie perfum – najbardziej znani perfumiarze część 2

Zgodnie z obietnicą dziś przedstawię Wam kolejne dwie sylwetki jednych z najlepszych nosów na świecie. To między innymi im zawdzięczamy możliwość poznania nowych, unikatowych kompozycji zapachowych. Tym razem będzie to niezwykle rodzinny wpis, gdyż przedstawię Wam małżeństwo zajmujące się tworzeniem perfum – Martin Micallef z Geoffrey Nejmanem oraz Polkę związaną z perfumiarstwem – Stanisławę Missala wraz z rodziną.

Martine Micallef i Geoffrey Nejman są znani, jako twórcy marki Parfums Micallef. Nie od razu wiedzieli, że podążą drogą życiową otuloną zapachami. Ona była artystką z Nicei, jednak prowadziła salon kosmetyczny, on natomiast był bankowcem z polskimi korzeniami. Po raz pierwszy spotkali się we Francji w Cannes na lazurowym wybrzeżu. I wtedy połączyła ich miłość zarówno do siebie jak i do perfum, gdyż od tamtego momentu wszystko się zaczęło. Początkowo komponowali zapachy u siebie w domu w piwniczce, potem w 1996 roku założyli markę Parfums Micallef w Grasse, gdzie po raz pierwszy zaprezentowali perfumy, swój pierwszy butik otworzyli natomiast w 2013 roku w Dubaju.

Ich potęgę stanowią zapachy kreowane przez Geoffreya i jego przyjaciela Jean-Claude Astiera zamknięte we flakonach, które są prawdziwymi dziełami sztuki projektowanym przez Martine. Razem połączyli oni sztukę malarstwa i perfumiarstwa. Flakony wykonywane przez tę kobietę cechuje ręczne ich zdobnictwo – są one przez nią malowane, a do ich uatracyjnienia wykorzystuje kryształy Swarovskiego. Na Bliskim Wschodzie często służą one jako podarunek ślubny dla pary młodej. Perfumy zwykle mają wyjątkowe orientalno-kwiatowo-przyprawowe nuty zapachowe. Początkowo zapachy tej marki były tworzone jedynie z myślą o kobietach, jednak aktualnie i mężczyźni doczekali się swoich pachnideł. Do najbardziej znanych perfum damskich ich wykonania należą: Mon Parfum, Ananda Dolce, Royal Rose Aoud, Ylamg in Gold, a do męskich Akowa, Emir, Royal Vintage czy Jewel for Him. Do tej pory firma wypuściła na rynek ponad 90 pachnideł.

Teraz przyszła kolej na to, by przedstawić Wam Polkę Stanisławę Missala wraz z rodziną. Swoją działalność związaną z pachnidłami – butik Quality, założyła w 1991 roku w Warszawie. Wówczas ściągnęła do Polski takie marki jak Chanel, Dior, Guerlain, Kanebo, Lancôme i inne. Po kilku latach pokusiła się o perfumerię z prawdziwego zdarzenia w warszawskim Mariotcie. Bardzo szybko zyskała ona popularność, dzięki oferowanym perfumom najbardziej znanych marek oraz profesjonalnej obsłudze klienta. Stanisława organizowała w hotelu także koncerty muzyki klasycznej. Jak to mówią – w rodzinie tkwi siła, dlatego już w 2004 z pomocą synów – Michała i Mateusza wraz z ich żonami Agnieszką i Joanną Quality jeszcze szerzej rozwinęło swoją działalność o takie marki jak : Amouage, Annick Goutal, Bellefontaine, Clive Christian, Creed, L’Artisan Perfumeur, Kilian, Maison Francis Kurkdjian, Menard, Montale, Nasomatto, Puredistance, Valmont, Visoanska, Xerjoff i inne. Od 2013 roku natomiast na warszawskim Bemowie można odwiedzać Dom Perfum Quality Missala.

20-lecie perfumerii zaowocowało powstaniem ich własnego zapachu. Zamknęli w nim wszystko to, co cechuje ich firmę połączoną z historią i współczesnością sztuki perfumiarstwa. Zapach ten cechuje złożoność wykonania oraz jego wielowątkowość. Nie stworzyli go  przede wszystkim w celu komercyjnym, ale po to by oddać hołd temu w co wierzyła Stanisława. Znajdziemy w nim wiele składników i naturalnych esencji. Perfumy są perfekcyjne zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci.

Jak Missalowie sami o nich mówią:

,,Missala Quesence to zapach, który zmienia się w czasie i reaguje na nastrój”.

I to by było chyba na tyle o tej rodzinie.

Za jakiś czas przybliżę Wam kolejne dwie sylwetki słynnych perfumiarzy – Christophera Chong oraz Francis Kurdijan. 🙂