Przeterminowane perfumy – można zrobić z nich jeszcze jakiś użytek?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że perfumy również mają swój termin ważności. Po jego upływie mogą stracić swój dotychczasowy zapach i tym samym stać się nieużyteczne, przynajmniej w przypadku aplikowania ich na ciało. Często zdarza się tak, że kupione przez nas perfumy, które początkowo nas urzekły i skradły nasze serce, po jakimś czasie zaczynają drażnić nasze nozdrza na tyle, że rezygnujemy całkowicie w ich używania.

Perfumy leżące przez długi czas w nieodpowiednim miejscu również mogą stracić swoje właściwości. Wielu osobom wydaje się, że jedynym rozwiązaniem w takim wypadku jest wrzucenie perfum do kosza – nic bardziej mylnego. Perfumy które straciły swój termin ważności mogą zostać wykorzystane na wiele różnych sposobów. Dzisiaj przedstawiamy jakich.

Środek czyszczący a może odświeżacz powietrza?

Perfumy po terminie ważności przydadzą się w przypadku, gdy braknie nam zmywacza do paznokci a będziemy chciały pozbyć się swojego manicure. Alkohol zawarty w perfumach rozpuszcza skutecznie lakier – wystarczy tylko namoczyć wacik kosmetyczny w perfumach i przetrzeć nim paznokcie.

Innym sposobem na wykorzystanie przeterminowanego pachnidła jest użycie go jako środka do czyszczenia klawiatury komputera. Dzięki zawartości alkoholu perfumy doskonale poradzą sobie z brudem na klawiszach.

Przeterminowane perfumy można użyć do czyszczenia lustra. Wystarczy spryskać go perfumami a następnie wytrzeć suchą ściereczką.

Perfumy, z których już nie korzystamy mogą również sprawdzić się dobrze w roli odświeżacza do powietrza w naszym domu czy mieszkaniu. By zneutralizować przykry zapach wystarczy rozpylić kilka kropel perfum by znowu móc cieszyć się ładnym zapachem.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku butów. Jeśli posiadamy obuwie o przykrym zapachu warto rozpylić wewnątrz odrobinę perfum. Aromat z pewnością zlikwiduje nieprzyjemną woń, również potu.

To, że perfumy są przeterminowane wcale nie oznacza że są bezużyteczne i od razu muszą wylądować w koszu. Jest wiele sposobów by praktycznie je wykorzystać.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://netporadykosmetyczne.pl/przeterminowane-perfumy-od-razu-musza-ladowac-w-koszu/