Pieprz czarny w perfumach

Perfumy z dodatkiem przypraw mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Ci, którzy lubią zapachy lekkie, świeże i subtelne raczej chętnie po nie nie sięgną. Zapachy przyprawowe zazwyczaj są wyraziste, ciepłe, otulające i intensywne. Z tego właśnie względu doskonale nosi się je jesienią oraz zimą. Rozgrzeją niczym wełniany płaszcz i otoczą nas wyjątkowym aromatem. Mimo, że większość przypraw znamy z kuchni, często nie zdajemy sobie sprawy, że spora część z nich jest także składnikiem perfum. W grupie tej znajduje się także czarny pieprz. W dzisiejszym artykule zdradzamy, jaki charakter nadaje kompozycjom zapachowym i gdzie jeszcze znajduje swoje zastosowanie.

Pieprz czarny – czyli wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Pieprz ze swoich doskonałych walorów smakowych słynie na całym świecie. To jedna z najpopularniejszych przypraw. Znajduje ona jednak swoje zastosowanie nie tylko w kulinariach. Wykorzystywany jest również w przemyśle perfumeryjnym oraz posiada cenne właściwości lecznicze.

Wzbogaca smak potraw oraz nadaje im niezwykłego aromatu. Najczęściej przyprawiane nim są różnego rodzaju mięsa, sosy, sałatki czy zupy. Dodawany jest również do produktów spożywczych – chociażby wędlin.

Olejek pieprzowy pozyskuje się z zielonych ziaren. Otrzymuje się go metodą destylacji. Powstała substancja wyróżnia się bursztynową bądź żółto-zieloną barwą. W aromacie olejku pieprzowego wyczuwa się świeżość ale zarazem jest on dość ostry. Zapach olejku pieprzowego emanuje ponadto pikanterią połączoną z delikatną, drzewną nutką. Bardzo dobrze komponuje się on z imbirem, goździkiem, kolendrą czy cytrusami.

Czarny pieprz posiada również cenne właściwości lecznicze. Działa przeciwbólowo, łagodzi problemy trawienne jak również dolegliwości związane z reumatyzmem. Jego stosowanie poleca się w przypadku różnego rodzaju obrzęków czy stłuczeń. Warto również wspomnieć o tym, że działa rozgrzewająco.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://isentire.pl/zapach-pikanterii-czyli-pieprz-czarny-w-perfumach/