Perfumy z dodatkiem białych kwiatów

Perfumy kwiatowe od zawsze cieszyły się sporą popularnością. Ich wybór zarówno w drogerii jak i perfumerii internetowej jak chociażby https://esentire.pl jest ogromny. Zapachy o akordach kwiatowych kojarzą się z niewinnością i dziewczęcym urokiem. Są lekkie, subtelne i delikatne. Zazwyczaj również nie są nachalne i przytłaczające dla innych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które w dyskretny sposób chcą podkreślić swoje piękno delikatnym zapachem.

Kwiatów, wykorzystywanych do produkcji perfum jest mnóstwo. Niektóre z nich znamy doskonale, inne często goszczą w naszym wazonie a o jeszcze z innymi nigdy się nie spotkałyśmy. Świat perfum skrywa w sobie wiele tajemnic, które warto odkrywać. W dzisiejszym artykule przedstawiamy białe kwiaty znajdujące się w perfumach.

Jakie białe kwiaty występują w perfumach najczęściej?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o jaśminie. Ten delikatny kwiat o białej barwie odznacza się słodkim aromatem. Czyni on kompozycję ciepłą i otulającą. Ma również pozytywny wpływ na nasze ciało. Woń jaśminu działa kojąco, relaksująco i odprężająco.

Kolejnym kwiatem, który należy wziąć pod uwagę jest gardenia. Jeśli chodzi o jej aromat, jest bardzo zbliżony do zapachu jaśminu. Woń gardenii określić można jako ciężką i lekko słodkawą. Zazwyczaj występuje w zestawieniu z nieco lżejszymi i delikatniejszymi nutami zapachowymi.

Tuberoza to kolejny kwiat znajdujący swoje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym. Jej zapach jest dość charakterystyczny. Wyczuwa się drzewne, wyraziste aromaty. Warto również zaznaczyć, że olejek pozyskiwany z tuberozy jest bardzo trwały. Przyczynia się to do tego, że tuberoza jest bardzo cennym i jednym z najdroższych składników perfum.

W perfumach z pewnością często spotkamy się również z kwiatem pomarańczy. Posiada on dość specyficzny zapach. Jego aromat porównuje się do woni bergamotki – owocu cytrusowego z wyczuwalną nutką goryczy.

Zanim się zdecydujemy na kupno wymarzonego pachnidła warto dokładnie prześledzić jego anatomię i dowiedzieć się, z jakich kwiatów składa się ich bukiet.