Perfumy z czarną porzeczką

Perfumy z dodatkiem owoców stale cieszą się ogromną popularnością. Dodają kompozycji świeżości oraz sprawiają, że staje się subtelna i delikatna. Z tego właśnie względu, chętnie wybierane są podczas ciepłych, letnich dni. Dodatkowo perfumy owocowe wzbogacone chociażby kwiatami są na tyle uniwersalne, że pasują praktycznie na każdą okazję.
Czarną porzeczkę kojarzymy głównie jako aromatyczny owoc do produkcji dżemów czy konfitur. Tymczasem ma on szereg innych, przydatnych zastosowań. Jest on wykorzystywany w kulinariach ale także w kosmetyce czy przemyśle perfumeryjnym. W dzisiejszym artykule zdradzamy co nieco na temat zapachu porzeczki jak również pozostałych, cennych właściwości tego właśnie owocu.

Czarna porzeczka – wszystko o aromatycznym owocu

Do wytworzenia absolutu, stosowanego w przemyśle perfumeryjnym, używa się pąków tej rośliny. W dzisiejszych czasach znacznie częściej w kompozycjach zapachowych wykorzystuje się jednak syntetyczne odpowiedniki. Absolut charakteryzuje się korzenno-owocowym aromatem, otoczonym nutką drzewną. Wyczuwa się w nim również wyraźną świeżość oraz cierpkość. Jest znacznie delikatniejszy i zieleńszy od zamienników syntetycznych. Aromat czarnej porzeczki dobrze komponuje się z aromatami jaśminu, mchu dębowego, pomarańczy czy róży.

Liście porzeczki natomiast doskonale sprawdzają się w przypadku parzenia herbaty jak również jako dodatek do marynat. Owoce znajdują swoje zastosowanie w konfiturach, dżemach, winach, sokach czy cukierkach,.

Wiele produktów kosmetycznych zawiera w swoim składzie czarną porzeczkę. Można się z nią spotkać w kremach, peelingach czy maseczkach. Pozytywnie wpływa ona na stan skóry, przyśpieszając proces jej odnowy. Oprócz tego nawilża ją oraz odżywia.

Napary z czarnej porzeczki stosowane są w przypadkach problemów z drogami moczowymi. Ponad to poprawiają krążenie oraz doskonale radzą sobie ze stanami zapalnymi gardła. Polepszają pracę układu trawiennego oraz zwiększają apetyt.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://cosmeticnet.pl/czarna-porzeczka-aromatyczny-owoc-o-wielu-zastosowaniach/