Perfumy nowe czy używane – jak nie dać się oszukać?

Wybierając się do perfumerii, szukamy zapachu, który nas urzeknie i zostanie w naszej pamięci na dłużej. Często również nie sugerujemy się ceną – jeśli perfumy naprawdę przypadną nam do gustu jesteśmy w stanie sporo za nie zapłacić. Perfumy przede wszystkim podkreślają nasz urok, sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie jak również są w stanie wyrazić naszą osobowość czy styl bycia.

Dla wielu z nas są nieodłącznym elementem codziennej stylizacji. Z tego właśnie względu, warto zadbać o to, by zakupione przez nas perfumy cieszyły nas w całej okazałości – nie zawsze jednak tak się zdarza. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak nie dać się oszukać i rozróżnić nowe perfumy od używanych.

Jakie szczegóły zdradzą nam czy perfumy są nowe czy używane?

W pierwszym kontakcie z perfumami rzuca nam się w oczy ich opakowanie. Po każdym zakupie powinniśmy mu się dokładnie przyjrzeć. Nowe pachnidło jest zafoliowane i nie widać na nim żadnych znaków, które mogłyby świadczyć o tym, że sprzedawca chciałby coś zatuszować. Mowa tu chociażby o kawałkach taśmy klejącej które są sygnałem ostrzegawczym – jeśli zauważymy ją na opakowaniu swoich perfum można przypuszczać, iż nie są one zupełnie nowe. Dla laika, który nie przykłada uwagi do wyglądu opakowania, dostrzeżenie tego szczegółu może być trudne.

Oprócz opakowania powinniśmy również zwrócić uwagę na buteleczkę w której znajduje się mikstura. Jeśli na szklanym flakonie widoczne są odciski palców, świadczy to o tym, że ktoś używał już danych perfum.

Zarówno korek jak i atomizer mogą nam wiele powiedzieć o perfumach. Jeśli nie był wcześniej używane nic na nich nie wyczujemy. Jeśli natomiast nie są to perfumy nowe, wystarczy że przystawimy korek bądź atomizer do swojego nosa by poczuć aromat zapachu.

Jeśli flakon perfum jest przezroczysty łatwo poznamy to, czy perfumy były używane. W takich buteleczkach widać bez problemu ilość zawartości – jeśli sięga ona sporo poniżej korka, może to być znak, że padliśmy ofiarą nieuczciwego sprzedawcy.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://netporadykosmetyczne.pl/perfumy-nowe-a-moze-uzywane-po-czym-to-rozpoznac/