Perfumy dla psa – czy to aby na pewno dobry pomysł?

Zapach ulubionych perfum potrafi skutecznie poprawić nam samopoczucie i sprawić, że czujemy się atrakcyjnie i wyjątkowo. Z tego właśnie względu tak chętnie otaczamy się pięknymi aromatami – jedni upodobali sobie delikatne nuty kwiatowe z dodatkiem orzeźwiających owoców, inni natomiast chętniej sięgają po pachnidła cięższe, bardziej wyraziste i zmysłowe. Wybierając się do drogerii bądź przeglądając ofertę perfumerii internetowej np. https://esentire.pl rzuca nam się w oczy ogrom flakonów, skrywających zapach o przeróżnym charakterze. Skoro perfumy tak dobrze wpływają na umysł i duszę człowieka, dlaczego by więc nie pomyśleć o sprezentowaniu swojemu pupilowi jakiegoś pachnidła? W dzisiejszym artykule zdradzamy, czy perfumy dla psa to rzeczywiście dobry pomysł.

Czy warto skrapiać psiaka perfumami?

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez czworonoga. Psiaki traktowane są dzisiaj jak członkowie rodziny. Właściciele troszczą się o nich najlepiej jak tylko potrafią. Często jednak zwierzęta wydzielają nieprzyjemny zapach, który zarówno dla właścicieli, jak i osób przebywających w pobliżu może być bardzo uciążliwy. Z tego właśnie względu pomyślano również o czworonogach i wprowadzony perfumy dla psów.

Pachnidło dla naszych pupili ma postać sprayu, który aplikuje się na sierść zwierzaka. Warto jednak wspomnieć o tym, by rozpylać zapach z dala od oczu oraz nosa psa. Sporym plusem jest to, że aromat czuć na sierści zwierzęcia nawet przez kilka dni. W sklepach z tego typu produktami, możemy spotkać perfumy dla psa o wielu zapachach: znajdziemy zarówno pachnidła owocowe, kwiatowe jak i z nutką słodyczy: kokosa czy wanilii. Perfumy dla psów zawierają co prawda delikatne i nieszkodliwe dla psa składniki ale trzeba mieć na uwadze to, że niektóre pupile mogą źle znosić aplikowany zapach. Mowa tu oczywiście o alergii.

Mimo, iż właściciele mogą być zadowoleni z pomysłu używania perfum dla psów, same pupile niekoniecznie będą podzielać ich zachwyt. Zwierzęta zazwyczaj źle czują się z obcym zapachem na swojej sierści. Jeśli już bardzo chcemy by psiak otoczony był pięknym aromatem, róbmy to z rozumem i rozsądkiem – na pewno nie każdego dnia.