Perfumy dla nastolatek

 

Nastoletniość to czas poszukiwań tożsamości, w którym szczególną wagę przywiązuje się do cech zewnętrznych. Dziewczęta i chłopcy dbają więc o odpowiedni strój, mający nie tylko podkreślić indywidualność, ale też zwrócić uwagę rówieśników i starszych. Poza ubraniem i fryzurą nieodłącznym elementem wizerunku jest zapach. O ile perfumy damskie dla dorosłych kobiet to często zapachy z wyrazistą nutą, na pozór ciężkie i intensywne, to nastolatki preferują świeżość i ulotność. Istotne znaczenie dla dziewczyn ma nie tylko zapach perfum, ale także wygląd flakoniku i kolorystyka opakowania.

Zapach dla nastolatek a perfumy damskie dla dorosłych

Czołowo producenci kompozycji zapachowych najczęściej sugerują, do kogo adresowana jest linia zapachowa. Pierwszą wskazówką przy wyborze jest wygląd i kolorystyka flakonu oraz kartonika, w który zapakowano wodę toaletową czy perfumy. Zapachy opracowane z myślą o nastolatkach zazwyczaj wyróżniają się śmiałymi kształtami buteleczek, czasem o nieoczywistych kształtach. Nawiązanie do gwiazd popkultury i nawet postaci znanych z kreskówek czy komiksów jest istotną wskazówką.

Kolejny wyróżnik perfum dla nastoletnich dziewcząt to lekkość i świeżość kompozycji. Nawet bez sprawdzenia zapachu w drogerii można określić grupę docelową. Wystarczy zapoznać się z opisem producenta, w tym ze składem. Delikatność i rześkość to przede wszystkim nuty owocowe i kwiatowe. Główna nuta pomarańczy, grejpfruta, mandarynki, truskawki, wiśni, maliny, lilii, jaśminu, róży czy konwalii jest istotną wskazówką. Inną wyróżniającą cechą zapachów dla nastolatek są nuty słodkie, w tym wanilia, karmel, czekolada i kokos. Połączenie lekkości kwiatów z owocową świeżością i słodyczą przypadnie do gustu nie tylko nastolatkom, ale też dorosłym kobietom, które szukają niezobowiązujących perfum na lato czy pierwsze chwile wiosny.

Spora grupa dziewcząt korzysta z perfum starszych sióstr czy mam. Przyzwyczajenia do intensywniejszych nut sprawiają, że poszukując zapachu dla siebie, decydują się na perfumy o wyrazistszych aromatach, ale nadal dziewczęce. Frapujące są choćby nuty kwiatowe wzmocnione aromatem piżma, drewna czy imbiru. Słodycz wanilii i truskawki również bywa przełamywana nutami przyprawowymi i leśnymi.

Inspiracja gwiazdami

Wiele kompozycji opracowanych z myślą o nastoletnich dziewczynach sygnowanych jest nazwiskami lub pseudonimami gwiazd filmu, sportu, mody czy muzyki. Możliwość utożsamiania się z idolem pozwala nabrać tak brakującej w młodym wieku pewności siebie, zwiększając tym samoocenę.

Dorastanie to trudny i niezwykle interesujący czas. Wybór zapachu, tak jak i stroju, i fryzury, powinien być kierowany nie tylko modą bądź nazwą. Liczą się też styl bycia oraz osobowość.