Miód – nie tylko wyśmienicie smakuje ale i pięknie pachnie

Perfumy gourmand z biegiem czasu cieszą się coraz większą sympatią, głównie wśród pań. Jadalne składniki przepełnione słodyczą i skomponowane z innymi nutami zapachowymi mogą stworzyć naprawdę niepowtarzalny i oryginalny aromat. Pachnidła z kategorii gourmand kojarzą się z beztroskim dzieciństwem i cukiernią, przepełnioną słodkim, smakowitym zapachem. Producenci perfum do swoich dzieł używają aromatów przeróżnych składników: pralinek, karmelu, czekolady czy wanilii. W dzisiejszym artykule zdradzamy jednak co nieco na temat miodu czyli płynnego złota.

Jakie właściwości posiada miód i dlaczego warto go stosować?

Płynny smakołyk o złotej barwie to wytwór pszczół. Nierzadko spotkamy się z nim w kompozycjach zapachowych, którym nadaje ciepłą, otulającą, słodką nutę. Aromat miodu jest miękki oraz balsamiczny. Doskonale równoważy nuty kwiatowe i świetnie się z nimi komponuje. Istnieje wiele gatunków miodu, które różnią się od siebie zapachem. Jedne z nich wyróżniają się kwiatową wonią, w innych natomiast wyczuwalne są nuty drzewne. Istnieje też rodzaj miodu pachnący aromatycznymi ziołami. Wprowadzenie miodu do kompozycji sprawia, że nabiera ona gourmandowego akcentu i emanuje słodyczą.

Miód doskonale wpływa również na nasze zdrowie oraz umysł. Dodaje energii do działania i pozytywnie nastraja. Oprócz tego świetnie radzi sobie z infekcjami gardła ponieważ wykazuje działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Wzmacnia odporność oraz reguluje poziom cukru we krwi. Jego stosowanie poleca się również osobom mającym kłopot ze snem.

Miód znalazł również swoje zastosowanie w kulinariach. Wzbogaca smak potraw oraz dodaje im wartości odżywczych. Często wykorzystywany jest w wypiekach – może zastąpić cukier. Świetnie sprawdzi się także w innych deserach. Oprócz tego miód wykorzystywany jest także do różnego rodzaju sosów i dressingów. To świetny dodatek do kanapki oraz herbaty jak również składnik glazur oraz marynat do mięs.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://isentire.pl/miod-w-perfumach-ciepla-otulajaca-slodycz/