Jak kupować perfumy?

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, których warto się trzymać podczas kupowania perfum. Trzymając się ich, na pewno dokonasz udanego zakupu.

Perfumiarze powtarzają to do znudzenia, ale to prawda – za jednym razem można powąchać maksymalnie trzy rodzaje perfum. Później nos przyzwyczaja się i trudno już mu określić, co należy do nowej woni, a co jest jeszcze starą.

Oczywiście trzymając się ściśle tej zasady na kupno perfum musiałybyśmy poświęcać miesiąc. Dlatego eksperci radzą, by pomiędzy trzema flakonami powąchać ziarna kawy. „Oczyszczają” one nos i przygotowują na kolejne doznania. Dobrze też wyjść ze sklepu i wrócić po kilkudziesięciu minutach.

Jeśli nie masz pod ręką nasion kawy – idź na kawę! W kawiarni powąchasz napar i zapomnisz o zapachach, które czułaś w drogerii. Pamiętaj, że kiedyś drogerie były umieszczone głównie jako osobne sklepy przy ulicach miast.

Wchodząc do nich z ulicy byłyśmy gotowe na wąchanie zapachów. Dziś większość perfumerii jest w centrach handlowych, a te mają sztuczny zapach, a każdy z butików i perfumerii własną chemiczną kompozycję zapachową. Dlatego nie wahaj się iść do innej perfumerii i jeszcze raz powąchać perfum w innym otoczeniu.