Gdzie aplikować perfumy, by były intensywne i trwałe?

Wybór odpowiedniego dla siebie zapachu wcale nie jest łatwym zapachem. Kilkukrotne wyprawy do drogerii czy przeglądanie oferty perfumerii internetowej często nie przynoszą skutku. Asortyment tego typu produktów w dzisiejszych czasach jest tak ogromny, że zadanie to staje się dla nas jeszcze trudniejsze.

Jeśli już trafimy na zapach, który idealnie wpasuje się w nasz gust i staniemy się jego szczęśliwymi posiadaczami pamiętajmy o kilku, istotnych szczegółach by w pełni móc cieszyć się pięknym, długotrwałym aromatem. Niemały wpływ na intensywność i trwałość naszych perfum ma miejsce, na które aplikujemy nasze pachnidło. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, gdzie najlepiej je stosować.

Włosy, szyja czy może nadgarstki?

Z pewnością każdy z nas nieraz spryskał swoje włosy perfumami. Efekty są zadowalające bo aromat pachnidła utrzymuje się na nich naprawdę długo. Nie każdy jednak powinien w ten sposób walczyć o dobrą trwałość perfum. Przede wszystkim nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają suche, szorstkie i zniszczone włosy. Alkohol zawarty w pachnidle tylko pogorszy ich kondycję. Nawet jeśli nie mamy problemów z czupryną , perfumy na włosy należy stosować z rozsądkiem – nie każdego dnia a raz na jakiś czas.

Do aplikacji perfum warto również wybierać miejsca, w których skóra jest ciepła. Dobrym wyborem będą nadgarstki czy szyja. Każda kompozycja rozwija się właśnie pod wpływem ciepła. Dzięki temu możemy liczyć także na lepszą trwałość naszego pachnidła. Unikajmy natomiast miejsc za uszami. Skóra tam szybko się przetłuszcza co znacznie wpływa na jakość zapachu.

Pamiętajmy również o tym, by przed aplikacją perfum, dobrze nawilżyć dane miejsce na naszym ciele. Jeśli skóra jest nadmiernie przesuszona może pochłaniać olejki zawarte w perfumach i tym samym obniżać ich trwałość.

Jak więc widać, sam ładny zapach nie wystarczy, by sprostać naszym oczekiwaniom względem perfum – musimy je również odpowiednio stosować, by oprócz urzekającego aromatu cieszyły nas również swoją dobrą trwałością.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/