Dzięki tym produktom stworzysz idealny manicure hybrydowy

Zainteresowanie popularną hybrydą nadal rośnie, co potwierdzają pełne terminarze salonów kosmetycznych. Na pewno przyda ci się nieco wiedzy o najważniejszych produktach do paznokci hybrydowych, jeśli właśnie jesteś na etapie szkolenia się w fachu manicurzystki lub starasz się opanować sztukę manicure samodzielnie. Sprawdź, które produkty są niezbędne do rozpoczęcia przygody w świecie hybrydowych paznokci.

Profesjonalne lakiery hybrydowe

Absolutną podstawą w przypadku manicure hybrydowego są wysokiej jakości lakiery, które są przeznaczone do utwardzania przy pomocy specjalnej lampy wyróżniające się wysoką wydajnością. Warto pamiętać, że prawidłowo wykonana hybryda powinna przetrwać nawet dwa lub trzy tygodnie, co jest zwyczajnie niemożliwe w przypadku tradycyjnych lakierów.

Na początek warto zaopatrzyć się w podstawowe, jednokolorowe lakiery. Następnie można poeksperymentować z produktami do modnych zdobień z efektem np. lustrzanego odbicia czy też szkła. Ogromną popularnością cieszą się także lakiery kameleon do paznokci, które w zależności od kąta spojrzenia przybierają nieco inną barwę. Uwagę na pewno przyciągną także paznokcie z efektem ombre i pyłu gwiezdnego.

Bazy i topy do hybrydy

Profesjonalny manicure hybrydowy może zostać osiągnięty tylko dzięki właściwemu przygotowaniu i wykończeniu. Dlatego tak ważną rolę odgrywają wysokiej jakości bazy do hybryd, dzięki którym można m.in. nieznacznie wydłużyć płytkę paznokcia. Położenie bazy jest wstępem do pozostałych etapów hybrydy i ma ogromny wpływ na trwałość wykonanej usługi. Najczęściej popełnianym błędem przez fanki hybrydy jest właśnie wybór niskiej jakości bazy.

Równie istotne jest zainwestowanie w wysokiej jakości topy hybrydowe, który w idealny sposób wykończą i zabezpieczą wykonany manicure oraz nadadzą całości piękny połysk lub, w zależności od preferencji, matowe wykończenie. Prawidłowa aplikacja topów zabezpieczy paznokcie hybrydowe przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Można zapomnieć o pościeranych końcówkach paznokci czy odpryskach po umyciu naczyń.

Urządzenia i akcesoria

W sklepach można znaleźć produkty w bardzo różnych cenach, warto jednak od początku postawić na wysokiej jakości urządzenie, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy profesjonalny wygląd paznokci po wykonaniu usługi. Dobrym pomysłem może być zakup lampy LED/UV, która sprawdzi się także w przypadku stóp. Najlepsze lampy wyróżniają się krótkim czasem utwardzania oraz mocą umożliwiającą wykonanie zarówno manicure hybrydowego, jak i z użyciem żelu.

Ważnym elementem wyposażenia manicurzystki powinny być akcesoria do hybrydy. Warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju pędzelki i stylografy o zróżnicowanej grubości do wykonywania precyzyjnych zdobień. Należy także pamiętać o pilnikach i polerkach, które pomagają w przygotowaniu płytki paznokcia do wykonania na niej hybrydy. Przydatne mogą okazać się ponadto akcesoria do pielęgnacji skórek czy też klipsy do ściągania hybrydy.