Dla kogo perfumy owocowe?

Wybór perfum jest kwestią niezwykle indywidualną. Każdy z nas bowiem ma inny gust i inne zapachy trafiają do jego nozdrzy. Podczas gdy my będziemy lubować się w lekkich, delikatnych, owocowo-kwiatowych aromatach, nasza koleżanka będzie zakochana w ciężkich i ciepłych aromatach. Ważne jest to, by perfumy których używamy wyrażały nasz styl bycia jak również charakter.

Musimy również dobrze czuć się w towarzystwie zapachu bo inaczej zamiast błyszczeć i wzbudzać zachwyt wśród otoczenia, otrzymamy całkiem odwrotny skutek.
W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę perfumy o owocowych akordach. Podpowiadamy także kiedy najlepiej się sprawdzą i kto w szczególności powinien po nie sięgnąć.

Perfumy owocowe – wszystko co trzeba o niech wiedzieć

Perfumy owocowe charakteryzują się przede wszystkim lekkością i świeżością. Dają nam poczucie czystości i doskonale odświeżają nasze ciało. Z tego właśnie względu polecane są głównie osobom uprawiającym sport, które lubią stale być w ruchu. Po intensywnym treningu perfumy owocowe z pewnością zneutralizują przykry zapach a dodatkowo sprawią, że na naszej twarzy pojawi się uśmiech.

Producenci perfum owocowych najchętniej wykorzystują w swoich pachnidłach moc cytrusów. To właśnie one nadają całej kompozycji kwaskowatej woni. Przywołują na myśl wspomnienia wakacji i egzotycznej plaży. Wyczuwalne dla naszego nosa w owocowych perfumach na pewno będą aromaty cytryny, mandarynki, limonki czy pomarańczy.

Perfumy owocowe najlepiej stosować latem. Ciepłe i upalne dni to idealny czas na skropienie się owocowym zapachem. Takie pachnidła są lekkie, delikatne i na pewno nie będą przytłaczać osób w naszym otoczeniu. Warto jednak wspomnieć także o tym, że ich trwałość zazwyczaj nie jest zbyt dobra – lubią szybko się ulatniać. Z tego względu nie sprawdzą się podczas wieczornych wyjść czy imprez – są zbyt mało wyraziste. Najlepiej też nie używać ich podczas spotkań biznesowych czy rozmów kwalifikacyjnych – nasz rozmówca może nas posądzić o nieco infantylny gust.

Wybór zarówno w drogeriach jak i perfumerii internetowej jest tak spory, że ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie pachnidła owocowego nie powinniśmy mieć żadnego problemu.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/