Czym właściwie jest bottler?

W dzisiejszych czasach wybór zarówno zapachów zarówno w perfumerii internetowej jak i drogeriach jest ogromny. Szukając swojego wymarzonego pachnidła testujemy dziesiątki zapachów. Mimo, że perfumy powinniśmy aplikować na ciało by dobrze poznać ich charakter czasami okazuje się to niemożliwe do zrealizowania. Ilość miejsca na naszym ciele jest mocno ograniczona dlatego warto w takim wypadku sięgać po bottlery. W dzisiejszym artykule przedstawiamy znaczenie tego pojęcia i wyjaśniamy do czego służy.

Co należy wiedzieć o bottlerach?

Słowo bottler pochodzi z języka angielskiego i tłumaczy się je jako bibuła bądź suszka. W branży perfumiarskiej jest to niewielkich rozmiarów, najczęściej biały papierek na który aplikujemy interesujący nas zapach. Kiedyś bottlery wykorzystywane były tylko i wyłącznie przez perfumiarzy podczas tworzenia nowej kompozycji. Po jakimś jednak czasie bottlery zaczęto produkować na skale masową i dzisiaj można spotkać się z nimi w praktycznie każdej perfumerii.

Profesjonalny bottler musi się wyróżniać pewnymi cechami. Mowa tu o długości, szerokości jak również grubości. Ważne również, by był on wykonany z niego grubszego papieru, który po aplikacji perfum bądź zanurzeniu w miksturze nie zamoczy się i nie zmięknie.

Najlepiej sprawdzają się bottlery w jasnych kolorach . Dzięki temu można na nich zanotować nazwę perfum jak również ich składniki. Testując kilkanaście zapachów perfumerii ciężko zapamiętać marki wszystkich z nich dlatego dobrze wtedy sięgnąć do swoich ‘notatek’ . Niestety, bottlery znajdujące się w perfumeriach pozostawiają wiele do życzenie i znacznie odbiegają pod względem jakości od tych, które produkowane są chociażby przez koncerny chemiczne. Bottlery w perfumeriach zazwyczaj są wiotkie oraz wykonane z cienkiego papieru.

Jeśli chodzi o kształt, w drogeriach najczęściej możemy się spotkać z bottlerami w kształcie prostokąta. Nierzadko również na półkach obok perfum znajdziemy papierki w kształcie łezki. Istnieją także bottlery przypominające pipietę.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/