Czym jest piżmo i jak się je pozyskuje?

Do produkcji perfum wykorzystywanych jest mnóstwo składników – czasem nawet nie znamy ich nazwy i nie wiemy czym dokładnie są. Perfumiarze dokładają wszelkich starań by ich zapach spełnił gusta nawet najbardziej wymagających klientów – niektóre składniki są naprawdę drogocenne i ciężkie do pozyskania. Wybierając odpowiednie dla siebie pachnidło często nie zwracamy uwagi, co znajduje się w jego składzie. Jeśli jego aromat przypadł nam do gustu i skradł nasze serce nie zagłębiamy się w jego anatomie a delektujemy się ślicznym zapachem. Tymczasem składniki zawarte w perfumach wiele mówią o ich charakterze. Każdy z osobna bowiem dodaje coś od siebie. Dzisiaj pod lupę bierzemy piżmo – wyjaśniamy, czym właściwie jest i co je wyróżnia.

Piżmo – składnik perfum, który dodaje im zmysłowości i charakteru

Na samym początku należy wyjaśnić w jaki sposób pozyskiwane jest piżmo. Ten piękny aromat perfum możemy zawdzięczać ssakom z rodziny jeleniowatych – piżmowcom. Składnik ten wytwarzany jest przez gruczoły okołoodbytnicze zwierząt. Zapach piżma można określić jako ciężki i mydlany, dlatego perfumy z jego akcentem powinny wybierać osoby, które lubią zdecydowane zapachy. Warto jednak wspomnieć o tym, że piżmo połączone z innymi nutami zapachowymi potrafi nadać perfumom całkiem innego charakteru. Pachnidła kwiatowe czy cytrusowe, które dla niektórych są po prostu nijakie zestawione z piżmem tworzą całkiem inną kompozycję.

W dzisiejszych czasach najczęściej jednak stosuje się syntetyki – naturalne piżmo jest coraz rzadziej pozyskiwane. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż piżmowce są pod ochroną.

Istnieje przekonanie, że perfumy z dodatkiem piżma działają na mężczyzn jak afrodyzjak – kuszą, kokietują i uwodzą. Są zmysłowe i nie da się przejść obok nich obojętnie.

Pachnidła o piżmowych akordach nie każdemu mogą przypaść do gustu. Warto więc zamówić sobie kilka ich próbek w perfumerii internetowej i przekonać się, czy tego typu zapachy okażą się w naszym przypadku strzałem w dziesiątkę czy raczej rozczarowaniem.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/