Gdzie szukać recenzji perfum?

Każda osoba, która choć raz zabrała się za poszukiwanie idealnych perfum wie, że proces ten może trwać bez końca. Tym bardziej że każdego roku pojawiają się tam tysiące nowych zapachów, które nie ułatwiają tego zadania. Jednym ze sprawdzonych źródeł informacji jest blog o perfumach, warto jednak znać więcej wskazówek, które będą nieocenioną pomocą w poszukiwaniu wymarzonego zapachu.

  1. Gdzie szukać recenzji perfum?
  2. Jak prawidłowo testować nowe zapachy?

Aby znaleźć ukochany zapach – trzeba wiedzieć, gdzie szukać informacji na temat nowych perfum, jak również opinii na ich temat. Następnym krokiem jest zawężenie listy perfum do wypróbowania do maksymalnie kilkunastu pozycji. Jak to zrobić? Gdzie szukać recenzji perfum oraz, o czym pamiętać podczas testowania? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

Gdzie szukać recenzji perfum?

Blog o perfumach nie jest jednym miejscem, w którym można poszukiwać informacji dotyczących zapachów – zarówno tych ponadczasowych, jak i nowych na rynku. Choć trzeba przyznać, że jako wiarygodne źródło tej wiedzy naprawdę dobrze się sprawdza. Inne fajne miejsca do szukania recenzji to grupy na portalach społecznościowych, albo portale agregujące oferty z różnych perfumerii, które zachęcają do pozostawienia opinii. Nie zaszkodzi też zapytać o opinię koleżanek, pamiętając, że gusta są przeróżne.

Jak prawidłowo testować nowe zapachy?

Aby przetestować nowe perfumy, rozpyl je na skórze lub na bibułce, jeśli nie chcesz ich od razu i bezpośrednio używać na sobie. Jeśli nie robisz tego w ten sposób, ale będziesz wąchać prosto z flakonu, zapach alkoholu może uderzyć w Ciebie zbyt mocno i negatywnie wpłynąć na wrażenia zmysłowe. Najlepszym sposobem jest rozpylenie perfum na skórę i odczekanie 10 do 15 minut, aż pięknie się rozwinie. Najlepsze perfumy już od pierwszej chwili zachwycą bogactwem składników.

Inna wskazówka jest taka, by nie czytać składników perfum po to, by na ich podstawie podejmować decyzje. Oczywiście, jest to istotne z punktu widzenia ewentualnej wrażliwości na któryś ze składników, ale jeśli chodzi o same nuty zapachowe już niekoniecznie. Wynika to z faktu, iż różne składniki współpracują ze sobą w różny sposób. Jeśli nosisz biżuterię na nadgarstkach, nie stosuj tam perfum. Metal może zmienić zapach perfum, a perfumy mogą uszkodzić część biżuterii.

Gdzie szukać opinii o perfumeriach?

Przede wszystkim warto zrobić sobie krótką listę miejsc, które oferują nasz ulubiony zapach. Tak samo jak opinie o perfumach, również opinie o perfumeriach mogą być istotne podczas naszych zapachowych zakupów. Warto np. sprawdzić Notino, opinie w internecie o tej perfumerii są bardzo zróżnicowane. Z pewnością jednak Notino znajdziemy oryginale produkty.

Na koniec pamiętaj, że kiedy testujesz perfumy, nie testuj więcej niż trzech perfum jeden po drugim. Twój nos „przeładuje się” i praktycznie przestanie wyczuwać inne zapachy. Zrób sobie przerwę i kontynuuj później. Możesz też po prostu pozbierać próbki i wypróbowywać różne perfumy w ciągu kilku dni.